On-scroll animations: انیمیشن‌هایی که هنگام اسکرول شدن صفحه به نمایش در می‌آیند. مثلا برای این کار پلاگینی به نام scrollReveal.js وجود دارد.

fullPage.js: پلاگینی برای ساخت صفحات HTML با حالت تک‌صفحه‌ای (مثل وبسیما).

... ادامه مطلب »

فیلمی که در ادامه مشاهده میکنید، جلسه سوم آموزش کدنویسی به زبان‌های HTML و CSS هست. در دو جلسه قبلی به آموزش استفاده از HTML و هچنین استفاده از CSS درون HTML به روش درون‌خطی (inline) پرداختم. در این جلسه دو روش باقیمانده‌ی استفاده از CSS درون HTM یعنی روش داخلی و خارجی (internal و external) می‌پردازم. امیدوارم از مشاهده فیلم ها کمال استفاده رو ببرید.

... ادامه مطلب »

فیلمی که در ادامه مشاهده میکنید، جلسه دوم آموزش کدنویسی به زبان‌های HTML و CSS هست. در این قسمت شروع کدنویسی به زبان CSS آموزش داده شده و سعی کردم خیلی سریع وارد ماجرا بشم.

... ادامه مطلب »

سلام دوستان ?. امیدوارم حالتون خوش و خرم باشه. امروز فیلم آموزشی جلسه اول آموزش طراحی سایت یا دقیق‌تر بگم آموزش HTML و CSS رو ضبط کردم و برای مشاهده و استفاده در کانال آپارات خودم و همچنین در همینجا قرار دادم. قراره که یک دوره رایگان آموزش طراحی سایت استاتیک با HTML و CSS رو ضبط کنم و به ترتیب در سایتم بگذارم.

... ادامه مطلب »

سلام دوستان. قسمت سوم آموزش رایگان جاوا اسکریپت رو بصورت فیلم آماده کردم و در اینجا برای استفاده قرار دادم. فیلم این قسمت، شامل آموزش مفاهیم پایه جاوا اسکریپت (عملگرهای ریاضیاتی، عملگرهای تخصیص، عملگرهای مقایسه، عملگرهای منطقی یا بولییَن، عملگرهای رشته) هست.

... ادامه مطلب »

از نظر من کامپوننت K2 در جوملا، از دوستداشتنی‌ترین کامپوننت‌های جوملاست که با امکانات فوق‌العاده‌اش می‌تواند بهترین جایگزین برای سیستم پیش فرض مدیریت مطالب جوملا باشد. تعدادی آموزشِ جسته گریخته و بدون توضیح برای حل مشکل تاریخ K2 در سایت‌ها و انجمن‌های ایرانی وجود دارد ولی هیچ کدام مشکل را کاملا حل نمی‌کند.

... ادامه مطلب »

سلام دوستان. قسمت دوم آموزش رایگان جاوا اسکریپت رو بصورت فیلم آماده کردم و در اینجا برای استفاده قرار دادم.

... ادامه مطلب »

سلام رفقا! امیدوارم حالتون خوش و خٌرّم باشه و این دوران ویروسی جهانی نتونسته باشه روتون اثر منفی بزاره ?. تصمیم گرفتم برای درس طراحی صفحات وب مقدماتی (جلد دوم) رشته‌ی طراحی سایت کاردانش، جاوا اسکریپت رو بصورت مقدماتی آموزش بدم. با خودم گفتم بزار این آموزش‌ها رو ضبط کنم و در سایتم قرار بدم تا چند نفر بیشتر از دانش‌آموزانم هم بتونند از این فیلم‌ها استفاده کنند.

... ادامه مطلب »

سلام، حالتون چطوره؟ امیدوارم که سرحال و شاد باشید. چند روز پیش هنگام تدریسِ درس طراحی صفحات وب توی هنرستان، به بچه ها گفتم کمی سکوت رو رعایت کنن تا بتونم هنگام آموزش پروژه محور طراحی سایت شهید مرتضی مسیب زاده که بصورت استاتیک هست و فقط از HTML و CSS تشکیل شده، فیلم تهیه کنم، تا هم خودشون و هم دیگران، بتونن بعدا هم اون آموزش رو ببینن و برای تمرین و تجربه در زمینه آموزش صفر تا صد HTML و CSS مورد استفاده قرار بگیره.

... ادامه مطلب »

سوالی که برای خیلی از کاربرای من پیش میاد اینه که: « طراحی سایت رو از کجا آغاز کنیم » یا « چطور طراحی سایت رو از صفر شروع کنیم » یا « برای طراحی سایت باید چه چیزهایی رو یاد بگیریم » توی این مطلب، سعی میکنم به این سوالات و حواشی اونها پاسخ بدم.

... ادامه مطلب »
صفحه1 از2